Üye Giriş

Anne Yorumları

Aycan ÇAMLIBEL - İstanbul

Merhaba Gözbebeği; Çok zor bir günümde GÖZBEBEĞİ’ ni aradım. Onlarda hiç mazeretsiz bana yardımcı oldular, evime kadar gelerek emzirme sorunuma çözüm oldular. Kızımı daha rahat emziriyorum, Teşekkürler Gözbebeği

Ülkü KOCAEFE - Kıbrıs

Her çalışan anne gibi benim de işime geri döndükten sonra bebeğimi nasıl besleyebileceğim konusunda ciddi kaygılarım vardı. Çok sıkıntılı bir günümde www.annesutu.net’i keşfettim. Aradığımda bana aynı gün içerisinde çok yardımcı oldular. İşe başlayınca sütün zamanla azalır, kesilir diyenleri haksız çıkarmak beni çok mutlu etti. İşe başlayalı 4 hafta oluyor ve hala bebeğimi sadece anne sütüyle besleyebiliyorum. Üstelik buzlukta birkaç günlük stok sütüm de hazır.

Dilek Yılmaz ÖZAT - İstanbul

İlk annelik deneyimimi yaşadığım sırada sezeryanla birlikte emzirme ağrılarım nedeniyle sütüm gelmedi. El pompası ve elektrikli pompa alarak sütümü sağmaya çalıştım ancak verim alamadım ve acılarım daha da katlandı. Eşim internet üzerinden annesutu.net’e ulaştı. Hızlı bir şekilde evime kadar makineyi teslim ettiler. Böylece Baby Frank süt sağma makinesini kiraladık. Daha bir-iki kullanımdan sonra sütüm artmaya başladı, teknolojisi sayesinde ağrılarım azaldı ve bir süre sonra geçti. Sayenizde 6 aydır bebeğimize (çalışıyor olmama) rağmen anne sütü verebiliyoruz. Babyfrank’ı ve annesutu.net’i tüm annelere tavsiye ediyorum.

Sema UÇVEREN - İstanbul

İnanın çok memnun kaldım. Bebeğim iki aylıkken çalışmaya başladım. Sütüm yetersizdi. İnternetten tesadüfen buldum siteyi. Benim yeni kullanıcılara tavsiyem sütünüz yetersizse mutlaka çift biberonla sağım yapın. İnanın sonuca çok şaşıracaksınız. Ben keşke ilk baştada böyle yapsaydım. Gözbebeği’ne teşekkürler.

Burcu Uçar - İstanbul

Herkesin hayatında umutsuz, mutsuz olduğu zamanlar vardır. Benimde öyle olduğum bir dönemde Melek Hnm ile tanıştım. 9 ay kızımın yanındaydım gece-gündüz. Ama artık işe başlama zamanı gelmişti ve ben çok endişeliydim herkes ''yazık pompa sütü geri kaçırırır keşke 1 yaşına kadar emebilseydi'' dediler.O kadar bunalmıştım ki uyuyamıyordum bile. Hep, artık emziremiyeceğim o güzel duygudan hem kızım hem ben mahrum kalacağız diyordum. Sağolsun bir arkadaşımız Gözbebeği sitesinden bahsetti. Hemen aradım ve oraya gittim. Melek Hnm çok yardımcı oldu tek söylediği ''pozitif düşünün Burcu Hanım'' idi. İlk başlarda pozitif düşünemedim ama aylar geçtikçe morelim düzeldi.

Günel HÜSEYNOVA - İstanbul

Merhaba! Kiraladığım süt sağma makinasından çok memnun kaldım. Sütümün gelmesinde bana çok yardımcı oldu. İki hafta kullandıktan sonra sütümün arttığını gördüm. Bence çok faydalı bir ürün. Tüm annelere tavsiye ederim. Bir anne için en güzel duygulardan biri de bebeğini kendi sütüyle beslemek. Çok teşekkür ederim.

Dilek YAMAN - İstanbul

Pompayı hastaneden eve geldiğim gece kiraladım. Gözbebeği’ ne hizmetleri ve destekleri için çok teşekkür ederim.


Hatice YANGIN - Samsun

Baby Frank pompa zor günümüzde imdadımıza yetişerek kurtarıcımız oldu. 2-3 saatte bir pompa yardımıyla sağdığım sütümü hastanede yatan bebeğimize sürekli süt taşıdık. Kullanım açısından oldukça pratik, ihtiyacı olan annelere tavsiye ederim.

Serpil ÖZBEK - İstanbul

Doğum sonrası şişkinliği önlemek amacıyla kullandığım Süt pompasından çok memnun kaldım, fazla süt oluşumunda sütü saklayıp daha sonra kullanmak için etkili oldu, Mükemmel bir hizmet, Saygılarımla

Ebru BAYSAL - İstanbul

Doğum sonrasında her annenin ihtiyac duyduğu bir makina, Bebeğe süt vermeyi kolaylaştırıyor, Biz nnelere kiralama hizmeti verdiği için teşekkür ederim.

Ayşe KAYA - İstanbul

Bebeğime anne sütü verebilmem için gerekli alet, makine ve alt yapıyı hazırlayarak, bunu bir hizmet haline getirdiğiniz için teşekkür ederim. Kiralamış olduğum Gözbebeği ile zor günlerimi çok çabuk atlattım, böyle bir konuda yardımlarından dolayı Gözbebeği’ ne teşekkür ederim.

Huriye TAHMAZ - Çanakkale

İyiki sen varsın Gözbebeği, Kiraladığım pompa sayesinde sütümü sağıp derin dondurucuda saklayabiliyorum, çünkü düzenli pompa kullandığım için süt oranımda artış olduğunu gördüm. Bebeğine uzun süre anne sütü vermek isteyen annelere tavsiye ederim.

Zekiye ŞİMŞEK - İstanbul

Çalışan anneyim kiraladığım pompa sayesinde sütümü sağıp stoklayabilmem, ne kadar sütümün geldiğini görmek beni çok rahatlattı. Ben evde olmasam da sütümü bebeğime verebiliyordum. Tüm annelere tavsiye ederim. Hizmetiniz için Gözbebeği’ ne çok teşekkür ederim.

Ayşegül KARTOĞLU - Tekirdağ

Göğüslerde şişlik ve ateş nedeniyle kullandım, makinadan çok memnun kaldım, Kiralama hizmetinize çok teşekkür ederim, saygılarımla

Eser SÖNMEZ - İstanbul
09 Nov 2011

Bebeğim hastanede yattığı için ememiyordu, göğüslerimin ucu yoktu, Bir haftada çok iyi netice aldım. Hem göğüs uçlarım doldu, hem de sütümün oranında artış oldu, Teşekkürler

Fulya KELEŞOĞLU - İstanbul

Ben bir prematüre bebek annesiyim 12 kasım 2006 tarihinde bir oğlum oldu. Pompanız sayesinde ona anne sütü verebiliyorum, Herkese tavsiye ederim.

Ela PARLAK- İstanbul

Arkadaşımın tavsiyesi ile Gözbebeği’ nden kiralamış olduğum pompa sayesinde göğüs şişkinliğimi çözüme kavuşturdum, böyle bir hizmeti gerçekleştirdiğiniz için en içten dileklerimle teşekkür ederim.

Birsen CANAYAZ - İstanbul

Doğumdan sonra bebeğim emmeyi reddettiği için Baby Frank Süt Pompası Yardımı ile bebeğime anne sütü verebildim.İhtiyacı olan annelere tavsiye edebilirim.

Tülay AVŞAR - İstanbul

Sütümü bebeğime vermek benim için çok önemliydi. İlk bebeğim sütümü sadece 40 gün verebildim. Kısa sürede kesildi. İkinci doğumda Baby Frank pompalarını duydum, hemen kiraladım. 2.ci bebeğimde uzun süre Baby Frank pompası sayesinde oğluma anne sütü verdim. Gözbebeği Ltd.Şti. teşekkür ederim.

back next

Anket

Anne sütü her bebeğin en temel hakkıdır

Bebekleriniz anne sütünden mahrum kalmasın.  

Hamilelik süresince büyük bir özlem duyarak bebeğini dünyaya getiren annenin bebeğine verebileceği en muhteşem  armağan şüphesiz anne sütüdür. Minik bebeğiniz sağlıkla doğduktan sonra onun sağlıkla yaşam kazanımı bir bebeğin en doğal hakkıdır.

Dünya Sağlık Örgütü ve UNICEF bebeklerin yaşamının ilk 6 ayında sadece  su dahi almaksızın anne sütü ile beslenmesini önermektedir. Bebeğin tüm biyolojik gereksinimleri için en iyi ve eksiksiz besin anne sütüdür. Bebeğin sağlıklı gelişmesini, büyümesini ve hastalıklardan korunmasını sağlar.

Emzirmek esnasında da bazı sorunlarla karşılaşılabilir.  En çok rastlanılan sorun; sütün azalması, hatta kesilmesidir. Sebebi ise annenin kendisini çok fazla baskı altında hissetmesi ve kendisine ayıracak, rahatça dinlenecek vakti olmamasıdır.

Unutulmamalıdır, bebek ne kadar sık ve çok emer ise annedeki süt üretimi de o oranda artacaktır.

Emzirme tümüyle iç güdüsel bir yetenek değildir. Öğrenilerek iyi bir emzirme dönemi geliştirilebilir. Eğer anne, bebek bakımının güçlüklerine ve sıkıntılarına karşın, yavrusunun tadını çıkarabiliyor ve onun kendi mutluluğunu arttırdığını düşünüyorsa, korkmasına hiç gerek yoktur. Yavrusuna yeterli anne sütünü verebilecek niteliktedir.

Yeterince sık emzirmedikleri için sıklıkla anneler sütünün yetmediğini düşünürler.

Başarılı emzirme, annenin bebeğini emzireceğini düşünmesi ve bunu başaracağına inanmasıyla başlar.

Hayatın ilk günlerinde ve ilk yıllarında bağışıklık sistemi tam olarak gelişmemiştir. Ve çocuk , infeksiyonlarla erişkinler gibi savaşamaz. Bu nedenle bebeğin annesi tarafından korunması gerekmektedir. Anne bu koruma görevini, çocuğuna sütünü emzirmekle sağlar. Kolostrum ,bebeği mikroplardan korumak için yüksek miktarda anti-infektif maddelerle donatılmıştır. Bebek doğduğunda kolostrum memelerde hazırdır. (Dünya sağlık örgütü-1993, UNICEF,1993-beslenme bölümü- H-10 F)

Neden Emzirme

Bebekleriniz anne sütünden mahrum kalmasın  
 • Emzirme gebelik boyunca 20 kat büyüyen uterusun, doğumdan sonra eski  boyutuna daha çabuk dönmesini sağlar. Böylece annenin doğum sonu kanamalarını azaltır.Annenin demir eksikliği anemisinden de korunmasını sağlamış olur.

 • Emzirme anne bebek arasındaki bağı kuvvetlendirir.Bebeklerde mutluluk ve güven duygusunu geliştirir.Bebeğin psikolojik gelişimini de etkiler.

 • Emzirme bebeğin çene ve diş gelişimini sağlar.

 • Genel bir kural olmamakla beraber annede ovulasyonu geciktirdiğinden gebeliği kısmen önler. Fakat asla bir doğum kontrol yöntemi değildir.

 • Süt yapım hormonu olan prolaktinin anneyi gevşetici ve rahatlatıcı bir özelliği vardır. Özellikle gece emziren anneleri dinlendirmekte süt  yapımının da devamlılığını sağlamaktadır.

 • Emzirme anneyi meme kanseri, rahim ağzı kanseri,yumurtalık kanseri,gibi kadınlara özel kanser türlerinden  kısmen korur.

 • Emzirme annenyi ilerleyen yaşlarda osteoporozdan da korur.

 • Diabetik annelerde insülin ihtiyacını azaltır.

 • Ayrıca anne sütü alan kız bebeklerinde over ve meme kanseri riskinden korunduğu yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır.

Akıllı Besin Anne Sütü

Bebekleriniz anne sütündan mahrum kalması  

Anne sütünün içeriği sabit değildir. Anne sütünün içindeki besinler, annenin beslenmesinden bağımsız olarak bebeğin ihtiyaçlarına göre düzenlenir. Her anne kendi bebeği için en uygun sütü üretir. Bu kanun bütün memeliler âlemi için geçerlidir. İnek sütü de inek yavrusu için en idealidir.

Anne sütü, emzirmenin başında ve sonunda değişir. Emzirmenin başlangıcında karbonhidrattan zengin bir süt(ön süt), emzirmenin sonunda ise yağdan zengin bir süt(son süt) salgılanır.

Anne sütü, bebeğin doğum haftasına ve bebeğin yaşına göre de değişir.

Anne sütünün en önemli özelliği çocuğun yaşına ve durumuna uygun değişim göstermesidir.

Anne Sütünün Önemi

Bebekleriniz anne sütünden mahrum kalmasın

Anne sütü, bebeklerin ilk altı ay boyunca beslenmesi için bilinen en ideal besindir. Hazır bebek mamaları, anne sütü bileşimine benzemekle birlikte, insan sütünün mamanın çok ötesinde besinsel ve besinsel olmayan faydaları vardır. Anne sütü ile beslenen bebeğin D vitamini ve flor dışında hiçbir ek sıvıya, ek besine, vitamine gereksinimi yoktur.

Takip Et

İletişim Bilgileri

 • E-posta: info@gozbebegi.net
 • Telephone: (216) 380 95 87
 • Fax: (216) 380 95 77
 • Address: Şemsettin Günaltay Cad. No:138-8 Kazasker Kadıköy İstanbul

Son Twittler

Loading

UA-26708109-4